Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství české republiky

V sobotu 24.2.2018 proběhlo ve sportovní hale Lokomotivy Krnov mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen. Tohoto mistrovství se zúčastnilo 32 nominovaných závodníků a startovali v 11.váhových kategoriích dle výsledků z kvalifikačních soutěží včetně reprezentantů ČR.Rovněž domácí oddíl obsadil soutěž dvěma závodníky, reprezentanta ČR Tomáše Juříčka a juniorského mistra ČR Lubomír Švaňhala.Tomáš Juříček s přehledem ovládl kategorii do 74.kg a po výkonech 260 kg dřep 185 kg benčpres, 250 kg mrtvý tah , 695 kg v trojboji získal zlatou medaili i další mistrovský titul pro náš oddíl a potvrdil že nemá konkurenci v ČR v této kategorii.Velmi slibně atakoval národní rekord ve dřepu 267.5 kg a taká v benčpresu 190,5 kg . Velké rezervy má Tomáš v osobní váze 70.4 kg,kde mu chybí 3.kg do kategorie a v brzké době jistě překoná.Také Švaňhal Lubomír v kategorii do 83  kg si při prvním startu mezi muži obsadil výkonem 550 kg v trojboji obsadil 5.místo. Mistrovství se také vyhodnocuje  po přepočtu na  body dle Wilkse a v absolutním pořadí se umístil Tomáš Juříček na 3.místě 518,54 za reprezentanty ČR Milanem Špinglem 972,5 kg kat.nad 120 kg 543,24 bodů ,Zbyňkem Krejčou 900 kg 518,65 bodů.Bylo toto mistrovství  první , které organizovala mladá budoucí generace našeho oddílu ,která rovněž  patří v kategoriích dorost ,junioři mezi nelepší v  ČR a  po stránce organizační i sportovní měla výbornou úroveň a všichni si ji pochvalovali což dává také záruku výborného hodnocení oddílu a reprezentace taká Města Krnova.Zároveň patří velké poděkování městu Krnova, které velkou měrou podporuje náš oddíl a také cenami které věnovalo , přispělo k zdárné a výborné úrovni celé soutěže.